Katalog produktów i sklep internetowy

Z Webity.pl wytworzycie efektywny sklep internetowy. Za pośrednictwem sklepu internetowego Katalog produktów i usług stanie się dostępny paru milionom użytkownikom Internetu na całym świecie. Z Webity.pl możecie wyraźnie powiększyć Wasz obrót i zyski, nawiązać długotrwałe handlowe kontakty.Produkt zawiera parę obowiązkowych pól:
a) Nazwa
b) Kod wyrobu (numer magazynowy)
c) Cena z możliwością zmiany walut
d) Zniżka
e) Podatek (VAT)
f)  Cena jest z VAT, lub bez VAT
g)  Główny obrazek
h) Możliwość ustawienia następnych obrazków (wyświetlą się jako miniatury i Fotogaleria)
i) Dwa pola do wstawiania podpisów (teksty, obrazki, tabele) do produktów
j)  Możliwość wyboru, czy dany produkt w internetowym sklepie jest dostępny bądź niedostępny
k) Alternatywne produkty

Katalog produktów zawiera także Wyszukiwanie. Wyszukiwać można według Nazwy, Maksymalnej ceny i Opisu produktu. Oprócz tego możecie dodać inne kryterium wyszukiwania w Dodatkowych polach. Jeżeli w katalogu produktów niezostanie wypełnione pole z ceną, automatycznie będzie wyszukiwane według Maksymalnej ceny.

Produktom możecie dodawać nieskończoną ilość własnych dodatkowych pól. W dodatkowych polach definiujecie inne właściwości produktów (kolor wyrobu, rodzaj materiały etc.)

Praca z dodatkowym polem:
W katalogu produktów Rajeckiej Pohody potrzebne jest definiowanie w jakiej miejscowości znajduje się zakwaterowanie.

 1. W bloku „Produkt” klikniemy na zakładkę „Dodatkowe pola”
 2. Dodamy „Nowe pole”., nazwiemy go – Lokalizajca – jako typ pola wybierzemy „Select Box”. Zapiszemy.
 3. Klikniemy na pole „Lokaliczacja”, który właśnie utworzyliśmy. W nazwę miejscowości wpisujemy do pól Możliwość 1 do Możliwość 3 i zapiszemy. Jeżeli potrzebujemy dodać więcej możliwości niż 3 znowu klikamy na pole „Lokalizacja” i mamy w systemie dodane następne 3 możliwości.
 4. Jeżeli chcemy w katalogu produktów na publicznej stronie, aby wyszukiwało się także według kryteria „Lokalizajca”, trzeba zaznaczyć w formularzu wyszukiwania „Tak, zezwolić”
 5. Przejdźmy na zakładkę „Produkty”, wybieramy Edytuj konkretny produkt. W szczegółach produktu na dole przybyło dodatkowe pole Lokalizacja. Wybieramy miejscowość, gdzie znajduje się zakwaterowanie i zapisujemy.
 6. Na publicznej stronie w szczegółach produktu przybył tekst z informacją, gdzie zakwaterowanie się znajduje.

Następnym dodatkowym polem może być dowolna ilość obrazków, krótki i długi tekst. Takim sposobem także Wy w prosty i szybki sposób stworzycie swój własny katalog produktów.

Częste pytania:

Jak wstawić na stronę Katalog produktów?
Do pozycji w menu, którą nazwiecie np. „sklep” wstawcie blok „Produkty”.

W jaki sposób wstawie nowy produkt do Katalogu produktów?
W nowo wytworzonym bloku produkty, kliknijcie na pierwszą zakładkę produkty. Kliknijcie na pozycję „Nowy produkt”, wypełnijcie charakterystykę produktów. Pola, których nie wypełniliście, nie będą wyświetlane na stronie. Dodajcie fotografie i zapiszcie zmiany.

Gdzie zostanie wysłane zamówienie?
Jeżeli klient na stronie wypełni zamówienie, to zostanie wysłane:

 1. Do administracji Webity.pl w bloku „Produkt”, w zakładce „Zamówienia” poniżej umieszczone są wszystkie zamówienia.
 2. Zamówienie zostanie wysłane także na adres e-mail, który wcześniej podaliście (ustawicie go w zakładce „Właściwości bloku” w Bloku produkt)
W jaki sposób ustawić, aby zamówienia przychodziły na e-mail?
W ostatniej zakładce „Właściwości bloku” w polu „Zamówienie wysłać na” napiszecie adres e-mail, na który mają być wysyłane zamówienia. Większą ilość adresów oddzielcie przecinkiem.

W jaki sposób dodać pożądaną właściwość produktu do wyszukiwania?
Właściwości produktów mogą być definiowane w dodatkowych polach. Jeżeli chcecie wyszukiwać według rodzaju materiału, twórzcie dodatkowe pole „Materiał”, typ pola „Select menu”, wpiszcie rodzaje materiałów i zaznaczcie „Tak, wyświetlić w formularzu wyszukiwania”.

Jak wstawić większy obrazek do szczegółów produktu?
 1. Kliknijcie na pozycję produktu, którą chcecie edytować lub dodajcie następny produkt
 2. Wypełnijcie: nazwa, cena, zniżka, główny obrazek (to będzie ten mały podgląd)
 3. Po prawej stronie głównego obrazka jest przycisk „Więcej obrazków” – za pomocą tego wstawicie obrazki, które będą wyświetlać się jako fotogaleria.

Właściwości bloku Produkt:

Funkcje Webity.pl:

Start Standard Sklep